Telefonla Sipariş Hattı: 0232 279 03 06 | 0532 131 86 64

Vajinal Enfeksiyonlar

8 Kasım 2014
Vajinal Enfeksiyonlar

Bu vajinal enfeksiyonlar dan korunmanın bir yolu yok mudur? Gerçi doğum kontrol haplarından ve gebelikten kaçınmak, hatta tümüyle seksten vazgeçmek sorunların çoğundan sizi köklü bir biçimde koruyacaktır, ama bu sert önlemler bir yana, sizi vajinal enfeksiyonlar a karşı koruyacak daha başka önlemler gerçekten vardır. Hem bakteriyel enfeksiyonlar, hem de mantar enfeksiyonları anüsten gelebilir.

Vajinal Enfeksiyonlar Nelerdir

Bu nedenle, daima vajinadan geriye doğru temizlenerek, vajinanın dışkı yoluyla bulaşmasını önlemek olanağı vardır. Kondukları yerde durmadıklarından, adet bezleri de anüsten vajinaya bakteri bulaştırabilirler. Tamponlar bu nedenle sağlığa daha uygundur, ayrıca adet kokusunu da en aza indirgeme olanağı sağlamışlardır. Genel tuvaletlere oturmaktan kaçınmak da yararlı olacaktır. Tekrarlayan mantar enfeksiyonlarından şikayetçiyseniz, yediklerinizi bir gözden geçirmelisiniz. Bazen yalnızca karbonhidrat ve şeker alımını (buna alkol de dahildir) azaltarak mantar enfeksiyonlarının alevlenmesi önlenebilir.

Vajinal Enfeksiyonlar Nasıl Bulaşır

Eğer doktorunuz başka nedenle tetrasiklin ya da diğer bir geniş spektrumlu antibiyotik verdiyse ve mantar enfeksiyonuna eğiliminiz varsa, aynı anda anti-fungal (mantara karşı) bir vajinal ilaç kullanmanız tavsiye edilebilir. Bekar yaşamaya başlamadıkça ya da enfekte olmayan bir eşiniz olmadıkça, Trichomona vajinal enfeksiyonlar ından kaçınmanın gerçekten etkili bir yolu yoktur. Aksi halde, eşinizin kondom kullanmasını sağlamanız vajinal enfeksiyonlar ı önleyecektir. Kısmi koruma sağlayacak önlemler arasında cinsel birleşme öncesi kullanılacak gebeliği önleyici krem ya da köpükler sayılabilir. Bu müstahzarların çoğunda trichomonas vajinalse karşı bazı maddeler vardır.