Telefonla Sipariş Hattı: 0232 279 03 06 | 0532 131 86 64

Seks Partneri

17 Aralık 2014
Seks Partneri

Soru: Çok uzun, çok kötü bir evlilikten sonra sonunda yine bekarım. Yalnızca seks ve arkadaşlık için bir seks partneri ile bağlantı kurmaya çalışıyorum. Asla yeniden evlenmeyeceğim. Karşıma çıkacak bir seks partneri nin HIV ya da cinsel olarak bulaşan diğer hastalıklar konusunda nasıl kontrol edebilirim? Cevap: Çeşitli doktorlara, temiz bir sağlık raporu göstermenin yeterli ve koruyucu bir fikir olup olamayacağını sordum.

Güvenilir Seks Partneri

Hepsi de, böyle bir belgenin testi yaptırmadan önceki üç dört ay öncesi için yeterli olduğunu, HIV virüsünün kuluçka süresi nedeniyle ondan sonrası için geçerli olmayacağını söylediler. Yapılan test seks partneri ile cinsel birleşmede bulunduğunuz zaman aralığı içinde, diğer seks partneri ve dolayısıyla HIV veya zührevi diğer kaynakları yer almış olabilir. Görünen o ki, cinsel bir ilişki kurmayı düşünmeden önce, seks partneri ni epeyce tanımanız gerekiyor. Fakat o zaman bile işin garantisi yok.

Seks Partneri Seçme

Seksolog Dr. June Reinisch, belki de en iyisinin, özel bir ilişki kuruyor olduğunuzu düşündüğünüzden ve ne olursa olsun kondom kullanmayı planladığınızdan emin olduğunuzda, seks partneri ile birlikte testten geçmek olduğunu düşünüyor. Güvenli seks için, erkeğin iyi bir kondom ve kadının da bir diyafram kullanmasını salık veriyor. Nonoxyl 9, iyi bir seçim olabilir ya da iyi bir sevişme için en üst düzeyde mahremiyeti ve en güvenli cinselliği temsil eden (seks partneri olmadan) mastürbasyonu düşünebilirsiniz.