Telefonla Sipariş Hattı: 0232 279 03 06 | 0532 131 86 64

Faydalı Cinsel Bilgiler

Endometriozis Nasıl Tedavi Edilir

Endometriozis Nasıl Tedavi Edilir

7 Ocak 2015

Endometriozis nasıl tedavi edilir? Hafif bir endometriozisin belirtileri, bazen gebelik ya da özel ilaçların yardımı olmaksızın kendiliğinden geçebilir. Oysa bazen giderek anan ağrılar tedaviyi zorunlu kılar.

DETAY

İlk Cinsel İlişki

İlk Cinsel İlişki

3 Ocak 2015

İlk cinsel ilişki yaşadığınızda kaç yaşındaydınız? 18'den küçük %36, 19-25 yaş arası % 50, 26-30 yaş arası % 11, 30 üstü %3. Anket sonuçları ilk cinsel ilişki yaşının ve korunmasız ilişkiye girme oranının hem erkeklerde hem de kadınlarda her geçen gün düştüğünü gösteriyor.

DETAY

Kadınlarda Endometriozis

Kadınlarda Endometriozis

31 Aralık 2014

Neden bazı kadınlarda endometriozis kanama sorunlarına yol açar? Bunun nedeni hormonal dengesizlik olabilir. Yumurtalıklarda aşırı ölçüde endometrium dokusu yuvalanmışsa, bu organlar normal işlevlerini yapamayacaklardır.

DETAY

Cinsel Faaliyet Şekilleri

Cinsel Faaliyet Şekilleri

27 Aralık 2014

Kadınlar arasında ne gibi cinsel faaliyet şekilleri vardır? Bunların içerisinde evlenmeden önce pek çoğunun yaptığı hareket erkeklerle sevişme, evlendikten sonra ise cinsi münasebette bulunmaktır.

DETAY

Tuzlu Suyla Amniyosentez

Tuzlu Suyla Amniyosentez

24 Aralık 2014

Tuzlu suyla amniyosentez yol açtığı ciddi komplikasyonlar nelerdir? Kanama, şiddetli enfeksiyon ve tuzlu su çözeltisine toksik (zehirlenme) reaksiyon oldukça sık görülen komplikasyonlardır.

DETAY

Cinsel Etkinlik

Cinsel Etkinlik

20 Aralık 2014

Soru: Yaşlı kadınlarda cinsel etkinlik değişmez mi kalır? Cevap: Cinsel etkinlik, araştırmamızın gösterdiği gibi, birçok kadında aynı kalabilir. Diğerlerinin birçoğu da aynı kalmasını isterdi. Yaşlandıkça cinsel etkinlik olayını kesintiye uğratabilecek birçok etken vardır.

DETAY

Seks Partneri

Seks Partneri

17 Aralık 2014

Soru: Çok uzun, çok kötü bir evlilikten sonra sonunda yine bekarım. Yalnızca seks ve arkadaşlık için bir seks partneri ile bağlantı kurmaya çalışıyorum. Asla yeniden evlenmeyeceğim. Karşıma çıkacak bir seks partneri nin HIV ya da cinsel olarak bulaşan diğer hastalıklar konusunda nasıl kontrol edebilirim?

DETAY

Seks Dürtüsü

Seks Dürtüsü

10 Aralık 2014

Soru: Sekse karşı hiçbir ilgi duymuyorum, ama duymam gerektiğini düşünüyorum. Ne yapabilirim? Seks dürtüsü nasıl artırıla bilinir? Cevap: Açıktır ki, sizi endişelendiren sahip olduğunuz olumsuz duygulardır. Bu hiç de az rastlanmayan bir durumdur.

DETAY

Testosteron

Testosteron

6 Aralık 2014

Soru: Testosteron almanın sonuçları ve yan etkileri nelerdir? Cevap: İyisi mi, San Diego'da görüşmüş olduğum bir çiftin deneyimlerine dayanarak yanıtlayayım bu soruyu. Onlara Myrna ve Saul diyeceğim. Saul, Myrna'nın ikinci kocasıydı.

DETAY

Varikosel ve Varikosel Hastalığı

Varikosel

3 Aralık 2014

Soru:21 yaşındayım. Sol testisim devamlı sarkık duruyor. Bu hal birkaç seneden beri devam ediyor. Kendimi tatmin sırasında meni az ve çok sıvı halde geliyor. Hastalığım varikosel midir? Değil ise Varikosel nedir? Nasıl olur. Tedavisi var mıdır?

DETAY

Faydalı Cinsel Bilgiler Ansiklopedisi

Cinsel Bilgiler Ansiklopedisi