Telefonla Sipariş Hattı: 0232 279 03 06 | 0532 131 86 64

Cinsel Etkinlik

20 Aralık 2014
Cinsel Etkinlik

Soru: Yaşlı kadınlarda cinsel etkinlik değişmez mi kalır? Cevap: Cinsel etkinlik, araştırmamızın gösterdiği gibi, birçok kadında aynı kalabilir. Diğerlerinin birçoğu da aynı kalmasını isterdi. Yaşlandıkça cinsel etkinlik olayını kesintiye uğratabilecek birçok etken vardır. Libidomuz birçok içsel ve dışsal güçle değişime uğrayabilir. Sağlığımızdaki ya da eşimizin sağlığındaki bir değişim ilgimizi ya da yeterliliğimizi şiddetle azaltabilir. Başka etkenler de ortaya çıkabilir. Yüksek kasın basma ve şeker gibi belirli hastalıklar ile bunların iyileştirilmesine yönelik ilaç tedavileri, erkekleri tam anlamıyla iktidarsız kılabilir. Kaygı ve depresyona karşı kullanılan ilaçlar da arzuyu öldürebilir.

Kadınlarda Cinsel Etkinlik

Söz gelimi, Valium'un ve yatıştırıcı ve kaygıya karşı kullanılan önemli tüm diğer ilaçların yan etkilerinden biri, seks güdümüzde yarattıkları düşüştür. Bu, birçok diğer hastalıklar ve fiziksel yetersizlikler ile bunların tedavisinde kullanılan ilaçlar için de geçerli olabilir. Bunlar, partneriniz ve doktorunuzla konuşmanız gereken yan etkilerdir. Cinsel olarak etkin kalmak ve doyumlu olmak konusunda, bu soru bizi doğrudan, işleyen demir ışıldar özdeyişine götürüyor. Örneğin, vajinal açıdan işlevsizliğin ortaya çıkması, cinsel etkinlik süren kadınlarda çok daha enderdir, çünkü uyarılma, ovma ve kasların iyi durumda oluşuna bağlı olan vajinal kayganlaşma artışı, bu kasların kullanılmasıyla gerçekleşebilir.

Yaşlı Kadınlarda Cinsel Etkinlik

Bugün vajinal incelmeyi ve kurumayı önlemek için, çeşitli biçimlerde vajinal kremden hapa, deri üzerine konan bandaja ve enjeksiyona dek östrojen kullanılmaktadır. Bundan başka, kadınların çok kullanışlı olduğunu belirttikleri, her yerde bulunabilen bir dizi çok kaliteli vajina nemlendiricisi de satılıyor piyasada. İşleyen demir ışıldar atasözü, hem vajinal kayganlaşma hem de orgazm olma yeteneği açısından kadınlara uygulanabilir bu da, kadınların cinsel olarak etkin kaldıkları ölçüde ileri yaştaki kadınlarda cinsel etkinlik süreceğini varsayımına götürüyor bizi. Cinsel etkinlik ve uzun dönemli ilişki açısından yanıtını almanız gerekebilecek ve elbette alamadığınız bir başka soru da şudur. Eğer erkek yeni bir partnere sahip olsaydı, daha kolay mı sertleşebilirdi ve eğer kadın yeni bir partnere sahip obaydı, cinsel birleşmeyi kolaylaştıracak derecede kayganlaşmayı doğal yoldan gerçekleştirebilir miydi?