Telefonla Sipariş Hattı: 0232 279 03 06 | 0532 131 86 64

Cinsel Bilgiler Ansiklopedisi

Öpüşme Zevkini Yaşayın

Öpüşme Zevkini Yaşayın

14 Şubat 2015

Öpüşme zevkini yaşayın ama acele etmeyin. Aşkla ilgili birçok konularda olması gerektiği gibi, öpüşme anında da aceleci olmayın. Öpüşme, sadece ve sadece yaşandığı anda delicesine zevk vericidir.

DETAY

kadınlarda adet dönemi

Kadınlarda Adet Dönemi

11 Şubat 2015

Kadınlarda adet dönemi sırasında ne gibi cinsel sorunlar yaşıyor ve Beth neden bu hisleri duyuyordu? Beth, annesinin iyi, kötü kavramları ile, iyi ve kötü kelimelerinin ne anlama geldiklerini bilmeyen hormonların şiddetli arzuları arasındaki çatışmanın kurbanıdır.

DETAY

Penisin Yarattığı Fark

Penisin Yarattığı Fark

7 Şubat 2015

Penisin yarattığı fark nedir? Her şeyden önce penis gözle görülebilir, ikincisi, dişi cinsel organın içine girmesiyle cinsel yaşamda büyük bir devrim yaratmıştır. O günlerde vajina diye bir organ yok­tu.

DETAY

Yanlış Anlaşılan Cinsel Kavramlar

Yanlış Anlaşılan Cinsel Kavramlar

4 Şubat 2015

Yanlış anlaşılan cinsel kavramlar nasıl düzeltilmelidir ve bu zor mudur? Kadının cinsel yaşantısı hakkında ortaya atılan ve de­rinlere kök salan efsanelerin çoğu, tıp ilminin onayının damgasını taşıyan inançlardır.

DETAY

Serviksin Konik Biyopsisi

Serviksin Konik Biyopsisi

31 Ocak 2015

Serviks kanserine sık mı rastlanır ve serviksin konik biyopsisi nedir? Günümüzde kadınların yalnızca yüzde 2-3'ünde serviks kanseri gelişmektedir ve vakaların çoğunu yirmi beşle elli beş yaş arasındakiler oluşturmaktadır.

DETAY

Hamilelikte Cinsel İlişki

Hamilelikte Cinsel İlişki

28 Ocak 2015

Siz değerli okurlarımız için bu makalede hamilelikte cinsel ilişki yaşamak hakkında yapmış olduğumuz incelemeyi paylaşacağız. Soru: Merhaba, dört aylık hamileyim. Eşim hamilelikte cinsel ilişki yaşamaya devam etmek istiyor ama ben, bebeğimize bir şey olur diye korkuyorum.

DETAY

Meme Kanserinin Erken Tedavisi

Meme Kanserinin Erken Tedavisi

24 Ocak 2015

Meme kanserinin erken tedavisi için kemoterapiye hiç başvurulur mu? Bazı vakalarda lenf düğümleri müspet çıkan ya da hastalığın tekrarlaması olasılığının fazla olduğu düşünülen kadınlara mastektomiden hemen sonra kombine ilaç tedavisi de uygulanmaktadır.

DETAY

Meme Başı Akıntısı Teşhisi

Meme Başı Akıntısı Teşhisi

21 Ocak 2015

Meme başı akıntısı teşhisi nasıl yapılır? Yayma testleri ve meme röntgeni hiç işe yarar mı? Habis hücre araştırmak için meme başı akıntısının mikroskopik incelemesi her zaman güvenilir bir yöntem değildir. Bu özellikle çok küçük ve erken kanal dokusu kanserlerinin teşhisinde böyledir.

DETAY

Kadınlardaki Göğüs Sorunları

Kadınlardaki Göğüs Sorunları

17 Ocak 2015

Kadınlardaki göğüs sorunları belli başlı olarak hangileridir? Öteki türlerde tek işlevi süt vermek olan göğüs bezlerinden farklı olarak, kadında göğüs cinsel uyarıya açık bir bölgedir ve bazıları için de bir cinsellik simgesidir.

DETAY

Menopozdan Sonra Adet Kanamaları

Menopozdan Sonra Adet Kanamaları

14 Ocak 2015

Menopozdan sonra adet kanamaları devam eder mi ve nasıl değişiklikler olur? Çoğunlukla adetler düzensizleşir. Az sayıda da olsa menopozdan sonra adet kanamaları birden tümüyle durur.

DETAY

Faydalı Cinsel Bilgiler Ansiklopedisi

Cinsel Bilgi Ansiklopedisi